PKP Intercity ma podpisane kontrakty na tabor za ponad 6,1 mld zł

Udostępnij

“Obecnie mamy podpisane umowy na ponad 6,1 mld zł. Dzięki nim park taborowy wzmocniło już m.in. ponad 700 zmodernizowanych wagonów oraz 30 nowych lokomotyw elektrycznych. Wiele kontraktów jest w trakcie realizacji. W ich ramach w najbliższych miesiącach odbierzemy około 60 wagonów – nowych od FPS H. Cegielski i zmodernizowanych od PESA Bydgoszcz” – podało Intercity.

Spółka przypomniała, że w ramach realizowanej strategii inwestycyjnej, do 2030 roku przeznaczy 24,5 mld zł na zakup nowego taboru i modernizację już posiadanych pojazdów. Do tego czasu wszystkie pojazdy PKP Intercity będą nowe lub zmodernizowane.

Przewoźnik podał, że jeszcze w tym roku jego flotę wzmocnią kolejne trzy zmodernizowane elektryczne zespoły trakcyjne ED74, a na trzeci kwartał tego roku zaplanowane są odbiory pierwszych z 12 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, których producentem jest Stadler Polska.

Dodano, że w najbliższych miesiącach PKP Intercity planuje podpisanie kolejnych umów taborowych, jak również ogłoszenie nowych przetargów, dzięki którym w kolejnych latach liczba nowoczesnych pojazdów we flocie przewoźnika będzie się systematycznie zwiększać. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Juul Jorgensen: Baltic Pipe to wyraz europejskiej solidarności i współpracy

Baltic Pipe jest wyrazem europejskiej solidarności, współpracy i woli politycznej - oceniła szefowa dyrektoriatu ds. energii Komisji Europejskiej Ditte Juul Jorgensen podczas oficjalnego otwarcia gazociągu w tłoczni w Goleniowie (Zachodniopomorskie).

Obajtek: Grupa Equinor może być ważnym partnerem dla tworzonego obecnie koncernu multienergetycznego

Norweski koncern może być ważnym partnerem dla tworzonego obecnie w Polsce silnego koncernu multienergetycznego - zaznaczył w piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, odnosząc się do podpisanej umowy między PGNiG a Grupą Equinor.
- Reklama -

REKLAMA