PKP PLK podpisały umowę na dofinansowanie linii kolejowych na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu

- Reklama -

„Polska od lat efektywnie realizuje inwestycje kolejowe dofinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa. Zmiany na kolei zwiększają konkurencyjności i atrakcyjności transportu kolejowego, co sprzyja poprawie bezpieczeństwa oraz spójności wewnętrznej kraju” – powiedział cytowany w komunikacie resortu wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

W Kłodzku na linii nr 286 zmodernizowane będą dwa mosty oraz przebudowany będzie wiadukt kolejowy. Na linii kolejowej nr 91 w Przemyślu powstanie nowy most.

Całkowita wartość projektu to ponad 136 mln zł, w tym dofinansowanie UE z Programu Infrastruktura i Środowisko wynosi ponad 94 mln zł. Inwestycja otrzyma też dotację celową z budżetu państwa w wysokości prawie 16,6 mln zł.

Jak poinformował resort, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko zawarto już 75 umów o dofinansowanie inwestycji kolejowych o łącznej wartości ponad 36,2 mld zł, z czego dofinansowanie UE wyniosło ponad 19,6 mld zł.

Za te pieniądze modernizowane są linie kolejowe, dworce, przystanki oraz wiadukty i mosty kolejowe.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -