Po kryzysie wywołanym pandemią – znów “przypływ” zagranicznych turystów do Ameryki Łacińskiej

Udostępnij

Według Światowej Rady Podróży i Turystyki dochody te dla całego regionu wyniosły już w 2022 roku 233 miliardy dolarów.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Powietrznego (IATA)ogłosiło, że w okresie pierwszych pięciu miesięcy tego roku samoloty przewiozły do krajów regionu o 180,5 proc. pasażerów więcej niż w tym samym okresie roku 2021.

Jak ogłosił Instytut Mastercard, rezerwacji na przeloty z samych tylko Stanów Zjednoczonych do Republiki Dominikany, Meksyku, Portoryko i na Jamajkę było w tym okresie odpowiednio o 84, 73, 65 i 56 proc. więcej niż w przedpandemicznym 2019 roku.

W Brazylii – według ogłoszonych przez rząd danych – napływ zagranicznych turystów od stycznia do maja zwiększył się o ponad 50 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

Kubę, której zagraniczni turyści dostarczają 10 proc. dochodu narodowego brutto, odwiedziło w tym samym okresie, po prawie dwóch chudych latach pandemii – 682 tysięcy zagranicznych turystów, prawie pięciokrotnie więcej aniżeli w ubiegłym roku, gdy na wyspie szalał Covid-19; Kuba oczekuje w tym roku przybycia 2,5 miliona turystów.

Sąsiednią Dominikanę, dla której – podobnie jak dla Kuby – wpływy z turystyki zagranicznej decydują o sytuacji gospodarczej kraju, w samym tylko czerwcu odwiedziło ok. 645 tysięcy turystów.

Nie wszystkie jednak kraje regionu, których gospodarki są w znacznym stopniu uzależnione od wpływów z turystyki, zdołały odbudować swe wpływy z tego tytułu. To m.in. Peru, którego wpływy z turystyki zagranicznej w “przedcovidowym” roku 2019, kiedy kraj ten odwiedziły ponad cztery miliony zagranicznych turystów, wyniosły 3,7 mld dolarów; w tym roku odwiedziło Peru tylko 750 tysięcy turystów z zagranicy.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Choroba Alzheimera może mieć podłoże autoimmunologiczne

Choroba Alzheimera może nie być chorobą mózgu, ale raczej przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która atakuje mózg – wynika z nowego modelu dot. powstawania choroby Alzheimera, o którym informuje pismo „Alzheimer’s & Dementia”.

Jak duża jest skala wycieku z Nord Stream? Odpowiedzią kanadyjskie zdjęcia satelitarne

To satelitarne zdjęcia, mierzącego 12 km „pióropusza” po wybuchu, zarejestrowane przez kanadyjską firmę, pozwalają oszacować skalę wycieku metanu z gazociągów Nord Stream – podał kanadyjski dziennik „Globe and Mail”.
- Reklama -

REKLAMA