Poczta: blisko 400 tys. wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego

Udostępnij

Poczta poinformowała w środę, że dotychczas w jej placówkach złożono blisko 400 tys. wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego.

“Klienci coraz częściej decydują się także na pozyskanie urządzenia umożliwiającego odbiór nowego standardu telewizyjnego w urzędach i filiach spółki” – wskazano. Dodano, że Poczta Polska sprzedała dotychczas “ponad 50 tys. dekoderów, a liczba ta z każdym dniem rośnie”.

Przypomniano, że spółka uruchomiła obsługę wniosków 21 marca, w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera.

Dodano, że zawnioskowanie o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego możliwe jest albo przez internet, albo w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. “Najpopularniejszym wśród Polaków sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego, umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC, jest wizyta w urzędzie pocztowym lub jego filii” – przekazano.

“Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty urządzeń umożliwiających odbiór nowego standardu telewizji, klienci nie muszą już szukać sklepów z elektroniką. W urzędach i filiach Poczty można zatem załatwić wszystko podczas jednej wizyty” – wskazał rzecznik prasowy Poczty Polskiej Daniel Witowski.

Przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywało się regionami, etapowo. Ostatnie przełączenie nastąpiło 27 czerwca br. w północno-wschodniej część kraju i objęło województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Osoby, które utraciły możliwość odbioru telewizji, wciąż mogą zawnioskować o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego. Program dofinansowania trwać będzie do końca bieżącego roku – dodano. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

UOKiK: Inspekcja Handlowa bada rynek dystrybucji węgla kamiennego

Inspekcja Handlowa prowadzi badanie rynku dystrybucji węgla kamiennego i sprawdza praktyki importerów, dystrybutorów i pośredników w sprzedaży, w tym właścicieli składów węgla - informuje UOKiK. Urząd przypomina, że za złamanie przepisów antymonopolowych grozi kara finansowa do 10 proc. rocznego obrotu.

Równość płci w nauce to fikcja? Można to sprawdzić

Eksperci Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego opracowali...
- Reklama -

REKLAMA