- Reklama -

Poczta Polska wystawia na sprzedaż nieruchomość w Gdyni za 23 mln zł

Zobacz

- Reklama -

Nieruchomość jest położona przy placu Konstytucji 2, nieopodal Dworca PKP Gdynia Główna. Biurowiec Poczty Polskiej usytuowany jest wraz z działką w pobliżu dzielnicy Śródmieście

Wystawiona na sprzedaż nieruchomość w Gdyni ma łączną powierzchnię ponad 0,93 hektara, a ośmiokondygnacyjny biurowiec o powierzchni 10 410 metrów kwadratowych oraz wiata i trzy mniejsze budynki niemieszkalne znajdują się naprzeciw gmachu Sądu Rejonowego. Od 2018 kompleks budynków wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.

„Dawniej infrastruktura pocztowa rozwijana była w centrach miast, często blisko kolei, dzisiaj magazyny pocztowe i sortownie powstają na obrzeżach aglomeracji. Istotnym elementem naszej polityki zarządzania nieruchomościami jest zbywanie niewykorzystanych placów i budynków, a pozyskiwanie nowych lokalizacji tam, gdzie przewidujemy rozwój naszej infrastruktury logistycznej” – powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes spółki Krzysztof Falkowski.

Dodał, że zarządzanie majątkiem ma ścisły związek z celami biznesowymi spółki. „Niezwykle ważne jest też efektywne wykorzystanie potencjału, jaki ma największa spółka infrastrukturalna i logistyczna w kraju” – dodał.

Poczta przypomniała, że realizacja jej planów strategicznych będzie wymagała pozyskiwania środków finansowych przede wszystkim na logistykę i cyfryzację, a przewidywana kwota inwestycji to 1,2 mld zł w ciągu trzech lat. Jeszcze w tym roku Poczta Polska zamierza przeznaczyć na ten cel ok. 400 mln zł.

W komunikacie dodano, że w ostatnich latach na cele mieszkaniowe zostały sprzedane atrakcyjnie położone nieruchomości we Wrocławiu i w Warszawie.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -