- Reklama -

Podkarpackie: matka miała zabić dwoje dzieci i siebie; trwa ustalanie okoliczności

Zobacz

- Reklama -

Do tragedii doszło we wtorek wczesnym popołudniem w Chałupkach k. Rudnika nad Sanem (Podkarpackie). Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu prok. Andrzej Dubiel potwierdził PAP jedynie, że doszło do zdarzenia kryminalnego, w wyniku którego śmierć poniosła kobieta i dwoje jej dzieci. Obecnie na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora i trwa wyjaśnianie okoliczności.

„Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia sprawy, m.in. oględziny miejsca zdarzenia i oględziny zwłok. W ciągu najbliższych dni zostaną też przeprowadzone sekcje zwłok” – powiedział PAP prok. Dubiel.

Dodał, że na razie więcej informacji nie może udzielić; być może w środę.

Jak podają nieoficjalnie lokalne media, do tragedii miało dojść po tym, jak po dzieci przyszedł ich ojciec z nakazem sądu i w towarzystwie kuratora sądowego. Kobieta miała najpierw zaatakować nożem kuratora sądowego, później miała się zamknąć w łazience z dziećmi. Po niedługim czasie – według mediów – do łazienki udało się wejść ojcu dzieci. W środku znalazł zwłoki dzieci i kobiety.

Według sąsiadów, rodzina jakiś czas temu mieszkała w Niemczech. Około rok temu matka z 6-letnią córką i rok młodszym synem wróciła do kraju i zamieszkała z nimi u swoich rodziców. Małżonkowie – według sąsiadów – byli rozwiedzeni. Obecnie z Niemiec miał przyjechać ojciec dzieci. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ jann/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -