Polityka energetyczna Polski może wymagać aktualizacji – MKiŚ

Udostępnij

„Jednym z kluczowych dokumentów jest Polityka energetyczna Polski do 2040 r. To dokument kompleksowy, podlegający długiemu okresowi pracy i ewaluacji. Prawdopodobnie będziemy ten dokument nadal ewaluować, być może będziemy dokonywać aktualizacji, nie dlatego, że jest zły, a dlatego, że proces transformacji jest tak dynamiczny” – powiedziała Anna Moskwa podczas konferencji EuroPower.

„Pojawia się tyle nowych zjawisk, że ten dokument wymaga uaktualnienia i dodania elementów, których nie przewidzieliśmy, bo nie mogliśmy przewidzieć. Do tej dyskusji będziemy zachęcać, pewnie w dłuższej perspektywie” – dodała minister.

Minister poinformowała też, że w najbliższych dniach ogłoszone zostaną szczegóły tzw. dodatku energetycznego dla odbiorców energii w najtrudniejszej sytuacji finansowej.

Rada Ministrów zatwierdziła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r.” na początku lutego 2021 r. To wizja strategii Polski w zakresie transformacji energetycznej. PEP2040 zakłada m.in., że w 2040 r. ponad połowę mocy zainstalowanych będą stanowić źródła zeroemisyjne. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP

Zobacz

Morawiecki: wdrażamy nowe typy obligacji; będą korzystne dla Polaków

Wdrażamy nowe typy obligacji, które będą korzystne dla Polaków – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że chodzi o obligacje jednoroczne z oprocentowaniem na poziomie stopy referencyjnej NBP.

Praca w IT: Liczba ofert pracy większa o ponad 128%

Jak pokazują dane serwisu No Fluff Jobs, zapotrzebowanie na...
- Reklama -