Polityka energetyczna Polski może wymagać aktualizacji – MKiŚ

Udostępnij

“Jednym z kluczowych dokumentów jest Polityka energetyczna Polski do 2040 r. To dokument kompleksowy, podlegający długiemu okresowi pracy i ewaluacji. Prawdopodobnie będziemy ten dokument nadal ewaluować, być może będziemy dokonywać aktualizacji, nie dlatego, że jest zły, a dlatego, że proces transformacji jest tak dynamiczny” – powiedziała Anna Moskwa podczas konferencji EuroPower.

“Pojawia się tyle nowych zjawisk, że ten dokument wymaga uaktualnienia i dodania elementów, których nie przewidzieliśmy, bo nie mogliśmy przewidzieć. Do tej dyskusji będziemy zachęcać, pewnie w dłuższej perspektywie” – dodała minister.

Minister poinformowała też, że w najbliższych dniach ogłoszone zostaną szczegóły tzw. dodatku energetycznego dla odbiorców energii w najtrudniejszej sytuacji finansowej.

Rada Ministrów zatwierdziła „Politykę energetyczną Polski do 2040 r.” na początku lutego 2021 r. To wizja strategii Polski w zakresie transformacji energetycznej. PEP2040 zakłada m.in., że w 2040 r. ponad połowę mocy zainstalowanych będą stanowić źródła zeroemisyjne. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP

Zobacz

W Europie ceny gazu coraz wyższe, choć magazyny gazu coraz pełniejsze

Ceny gazu w Europie rosną i są najwyższe od ponad 2 tygodni. Magazyny gazu w regionie zapełniają się coraz bardziej. Benchmarkowe kontrakty na gaz w Amsterdamie (ICE Entawex Dutch TTF) są wyceniane wyżej o 3,2 proc. - po 212,00 euro za MWh - podają maklerzy.

Pracownicy zdejmują różowe okulary, jeśli chodzi o pracę zdalną

W 2020 roku pandemia sprawiła, że praca w domu...
- Reklama -

REKLAMA