Polscy strażacy dostarczyli pomoc poszkodowanym przez powódź Niemcom

- Reklama -

Młodszy kapitan Grzegorz Trzeciak z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej poinformował PAP, że we wtorek późnym popołudniem strażacy zakończyli wyładunek urządzenia, które Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych udostępniła Niemcom w ramach wsparcia.

Konwój ze sprzętem złożony z 5 pojazdów Państwowej Straży Pożarnej z woj. mazowieckiego i wielkopolskiego wyruszył w poniedziałek. Trzeciak wyjaśnił, że polscy strażacy dostarczyli sprzęt do osuszania obiektów zalanych wodą, natomiast jego obsługą zajmą się już Niemcy.

Pomoc realizowana jest na podstawie dwustronnych porozumień między Polską a Niemcami. Ze strony Polski działania realizowane są wspólnie przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

W połowie lipca burze z ulewnymi deszczami spowodowały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. Co najmniej 175 osób straciło życie. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody do picia.

„W obliczu groźnych żywiołów bardzo ważna jest europejska solidarność. Obiecałem Kanclerz Angeli Merkel, że Polska pomoże naszym sąsiadom w usuwaniu skutków strasznych powodzi i dotrzymujemy słowa” – napisał w poniedziałek na Facebooku premier Morawiecki. (PAP)

wnk/ jann/

Czytaj więcej wiadomości z Polski

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -