Polskie Radio: prezydent Duda spotkał się w Tokio z prezydentem Francji

- Reklama -

Prezydenci Polski i Francji rozmawiali także m.in. o sytuacji na Ukrainie, w Unii Europejskiej i w północnoafrykańskim regionie Sahelu, a także o możliwości współpracy wojskowej i energetycznej.

Prezydent – jak podało Polskie Radio – powiedział, że stanowiska Polski i Francji w sprawie gazociągu Nord Stream 2 są zbliżone.

Prezydent podkreślił, że dokończenie gazociągu pogorszy sytuację Unii Europejskiej w dziedzinie bezpieczeństwa. Wskazał, że trzeba neutralizować negatywne skutki porozumienia dotyczącego Nord Stream 2.

„Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy w jakiś sposób neutralizować negatywne dla Europy, dla Unii Europejskiej, dla nas, skutki tego nieszczęsnego porozumienia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Niemcami, które niestety prawdopodobnie doprowadzi do tego, że Nord Stream 2 zostanie dokończony i że będzie mógł funkcjonować” – powiedział Duda.

„To z pewnością pogorszy całą sytuację bezpieczeństwa energetycznego i nie tylko energetycznego Unii Europejskiej i naszej części Europy” – stwierdził prezydent.

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że Polska i Francja będą razem prowadzić działania prowadzące do neutralizacji skutków budowy gazociągu. (PAP)

Autorka: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ robs/

Czytaj więcej wiadomości z Polski

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -