Ponad milion zgonów na Covid-19 w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach

Zobacz

- Reklama -

Według serwisu naukowego Our World in Data, mimo spadku liczby nowych zakażeń w Europie, Azji i Ameryce Północnej, Ameryka Południowa jest jedynym regionem świata, w którym liczba nowych infekcji gwałtownie rośnie w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Średnio w maju 31 proc. zgonów spowodowanych Covid-19 na świecie miało miejsce w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Wszystkie osiem krajów, w których odnotowano najwięcej zgonów z powodu koronawirusa na liczbę mieszkańców w ciągu ostatniego tygodnia, znajdowało się w Ameryce Łacińskiej.

Większość zgonów – ponad 446 000 – miało miejsce w Brazylii, która pod względem śmiertelności zajmuje drugie miejsce za Stanami Zjednoczonymi. Brazylia pozostaje trzecim najbardziej dotkniętym krajem na świecie pod względem potwierdzonych przypadków koronawirusa, za USA i Indiami.

Za Brazylią plasują się Meksyk i Kolumbia, gdzie miało miejsce 74 proc. wszystkich zgonów w Ameryce Łacińskiej.

w Ameryce Południowej tylko 15 proc. ludzi otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki w porównaniu z 28 proc. w Europie i 34 proc. w Ameryce Północnej. Tylko Azja i Afryka mają gorsze statystyki pod tym względem – odpowiednio 5 proc. i 1 proc.

„Tylko trzy procent mieszkańców Ameryki Łacińskiej zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19. Pilnie potrzebujemy więcej szczepionek” – powiedziała dyrektor Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia (PAHO) Carissa Etienne. (PAP)

zm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -