Porozumienie PGZ i Honeywell ws. serwisu Abramsów

Udostępnij

“PGZ oraz Honeywell podpisały memorandum dotyczące ustanowienia lokalnych zdolności serwisowych dla kluczowych komponentów i infrastruktury wojskowej w zakresie silników, układów napędowych i elektroniki pojazdowej dla Sił Zbrojnych RP” – przekazała w środę PGZ.

Według Grupy współpraca w ramach memorandum umożliwi PGZ obsługę systemów opartych na technologii Honeywell w cyklu życia produktu. ma to pozwolić polskiemu wojsku osiągnąć gotowość i dostępność eksploatowanych platform niższym kosztem przy jednoczesnym zwiększeniu kompetencji polskiego przemysłu w dziedzinie napędów sprzętu wojskowego. “Dzięki tej współpracy, silniki będą serwisowane w kraju, co wymiernie skróci czas potrzebny na przeprowadzenie prac serwisowych i zwiększy dostępność sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych RP” – zapewniła PGZ.

“Memorandum otwiera naszej Grupie drzwi do wiedzy i doświadczenia Honeywell w dziedzinie elektroniki pojazdowej i lotniczej. Efektem naszej współpracy będzie stworzenie możliwości serwisowania przez nasze przedsiębiorstwa nowoczesnego sprzętu wojskowego, nabywanego przez Siły Zbrojne RP” – powiedział prezes PGZ Sebastian Chwałek, cytowany w komunikacie firmy.

Szef Honeywell na Europę Środkową i Wschodnią Mark Loughran zapewnił, że zaangażowanie Honeywell we współpracę z PGZ w strategicznych programach obronnych pozwoli “nie tylko na wzrost zdolności Sił Zbrojnych RP, ale także dostarczenie technologii, umiejętności i wiedzy do lokalnego sektora obronnego”, które mogą mu umożliwić dostarczanie nowoczesnych rozwiązań obronnych, zgodnych z wymaganiami NATO, dla Europy Środkowo-Wschodniej i innych regionów.

W kwietniu Polska zamówiła 250 czołgów podstawowych M1A2 Abrams SEPv3 oraz wozy zabezpieczenia technicznego i mosty towarzyszące za 4,75 mld dolarów. Dostawom sprzętu i amunicji mają towarzyszyć szkolenia i pakiet logistyczny. Abrams jest napędzany turbiną gazową AGT 1500 produkowaną przez Honeywell; firma jest także dostawcą innych komponentów do tego czołgu.

Partnerstwo przewidziane w memorandum ma polegać na dostarczaniu wiedzy i technologii, które pozwolą spółkom PGZ na wypracowanie zdolności do bieżącej obsługi oraz serwisu tych maszyn. Memorandum obejmuje również inne obszary, które wykorzystują rozwiązania oparte na produktach Honeywell.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Na Wall Street zamknięto najgorszy miesiąc od 2020

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła kontynuację mocnych spadków głównych indeksów. Wrzesień był dla amerykańskich giełd najgorszym miesiącem od marca 2020 roku.

Chemiczny Nobel za „chemię klik”

Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii w roku 2022 otrzymali Carolyn R. Bertozzi (USA), Morten Meldal (Dania) i Karl Barry Sharpless (USA) „za rozwój chemii klik i bioortogonalnej”. Chodzi o reakcje, które pozwalają w prosty sposób tworzyć złożone cząsteczki i badać żywe komórki bez szkody dla nich samych.
- Reklama -

REKLAMA