Portugalia: Paliwowa spółka Galp z 420 mln euro zysku netto w I połowie 2022 r.

Udostępnij

W komunikacie przekazanym mediom sprecyzowano, że zysk w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 r. był większy o 153 proc.

Pomiędzy styczniem a czerwcem 2022 r. zysk operacyjny z uwzględnieniem kosztów wewnętrznych (Ebitda) przekroczył poziom 2,11 mld euro, co oznacza, że był wyższy o 97 proc. wobec podobnego okresu rok wcześniej.

Portugalska spółka sprecyzowała, że największy zysk Ebitda spółka wypracowała dzięki wydobyciu ropy naftowej i gazu ziemnego. Sięgnął on blisko 0,9 mld euro.

Spółka Galp poza wydobyciem i dystrybucją paliw rozwija też największą w Portugalii sieć stacji tankowania pojazdów. W całym kraju pod szyldem tym działa ponad 650 stacji paliw.

Poza rodzimą Portugalią Galp prowadzi działalność w sektorze energetycznym na terenie Hiszpanii, Mozambiku, Angoli, Gwinei Bissau, Gambii, w Republice Zielonego Przylądka oraz w Suazi.

Źródło:PAP

Zobacz

EBOiR udzielił 350 mln zł kredytu Santander Consumer Bank

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) udzieli bankowi Santander Consumer Bank kredyt do 350 mln zł na inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej oraz gospodarowania zasobami w budynkach mieszkalnych w Polsce - poinformował w czwartek EBOiR.

Hiszpania/ Ekspert: wybuchy gazociągów Nord Stream uwolniły rekordową ilość metanu

Wskutek wrześniowych eksplozji i uszkodzenia gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 przedostała się do atmosfery rekordowa ilość metanu - twierdzi cytowany w środę przez hiszpańskie media ekspert z zakresu inżynierii chemicznej dr Daniel Zavala-Araiza. Pochodzący z Meksyku naukowiec sprecyzował, że w sumie do atmosfery uwolniło się około 500 tys. ton metanu.
- Reklama -

REKLAMA