Portugalia: prawie 150 lotów odwołanych z powodu strajku personelu naziemnego

Udostępnij

Według portalu Jornal de Negocios najbardziej poszkodowanymi trzydniowym strajkiem są pasażerowie lotów odbywający podróż przez lotniska w Lizbonie oraz Porto. Ponad 60 proc. ze 149 odwołanych do piątkowego popołudnia rejsów dotyczy linii EasyJet.

W piątkowym komunikacie władze spółki Portway wymieniły 21 linii lotniczych, które mogą ucierpieć podczas strajku.

Na liście jest m.in. węgierski przewoźnik Wizz Air, który obsługuje bezpośrednie loty pomiędzy Polską a Portugalią. Nie ma na niej dwóch innych spółek realizujących rejsy na tej trasie: Ryanair i TAP.

Władze tej ostatniej poinformowały jednak, że w nocy z czwartku na piątek infrastruktura informatyczna tego przewoźnika stała się celem groźnego ataku hakerskiego. Według szefowej TAP Christine Ourmieres-Widener dotychczas nie potwierdzono, aby hakerzy wykradli dane klientów. Dodała, że atak informatyczny nie miał wpływu na bezpieczeństwo lotów obsługiwanych przez portugalską spółkę.

Źródło:PAP

Zobacz

Siemens zadowolony z rozwiązań ESG, ale przewiduje problemy z ich wdrożeniem w Polsce

Siemens jest zadowolony z wprowadzonych w spółce rozwiązań ESG i podtrzymuje plan dojścia do zeroemisyjności do 2030 - powiedział PAP Biznes CEO Siemens Polska Maciej Zieliński. Dostrzega problemy z ESG w polskich firmach i ostrzega, że stracą przewagi konkurencyjne, jeśli nie dostosują się do regulacji.

Plemniki pływają grupami

Dzięki poruszaniu się w grupie plemniki łatwiej pokonują opór płynu w żeńskim układzie rozrodczym, co zwiększa szanse na zapłodnienie - informuje pismo „Frontiers in Cell and Developmental Biology”.
- Reklama -

REKLAMA