Portugalia: rząd zawarł umowy na dostawę do 2023 r. szczepionek z Pfizerem i Moderną

- Reklama -

Z komunikatu tej instytucji wynika, że na podstawie dwóch umów Portugalia zapewniła sobie łącznie 24 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Według portugalskiej agencji leków dopiero w sytuacji zatwierdzenia ewentualnej trzeciej dawki szczepionek można będzie liczyć na zawarcie dodatkowych porozumień z oboma koncernami farmaceutycznymi. Kwestia ta jest obecnie przedmiotem analizy ekspertów.

Służby medyczne potwierdziły, że w sobotę ruszyły pierwsze szczepienia dla osób poniżej 20 roku życia. Prowadzone są one na terenie aglomeracji Lizbony.

Ministerstwo zdrowia Portugalii poinformowało, że w sobotę zanotowano największą od marca liczbę zmarłych na Covid-19 podczas jednego dnia – 20. W wyniku tej choroby zanotowano w Portugalii ponad 17,2 tys. zgonów.

Dzienna liczba infekcji koronawirusem w dalszym ciągu utrzymuje się powyżej 3 tys. przypadków. Pomiędzy piątkiem a sobotą potwierdzono 3396 nowych zakażeń, a łączna liczba infekcji przekroczyła poziom 950 tys.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

Czytaj więcej wiadomości ze świata

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -