Portugalia: szczepionka Johnson&Johnson tylko dla osób poniżej 50. roku życia

Zobacz

- Reklama -

Jak poinformował podczas konferencji w mieście Caldas de Rainha sekretarz stanu ds. zdrowia Antonio Lacerda Sales, decyzja w sprawie ograniczeń w wieku osób mogących przyjąć szczepionkę wynika z “rekomendacji instytucji międzynarodowych” i “wymiany doświadczeń z innymi państwami”.

Sales dodał, że zgodnie ze zmienionymi zasadami szczepień osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca będą mogły poprosić o drugie szczepienie preparatem tej marki lub przyjąć produkt innego wytwórcy.

Przedstawiciel resortu zdrowia przypomniał, że w ocenie Europejskiej Agencji Leków preparaty Johnson&Johnson i AstraZeneca są bezpieczne, a ryzyko wystąpienia zakrzepicy związanej ze szczepieniami jest znikome.

Lacerda Sales wskazał, że w Portugalii słabnie pandemia Covid-19. Odnotował, że od trzech dni maleje liczba hospitalizowanych, a podczas ostatniej doby nie zanotowano zgonu z powodu infekcji koronawirusem.

Przypomniał, że od początku kwietnia w Portugalii utrzymuje się niski poziom zakażeń, a podczas ostatniej doby zanotowano jedynie 460 przypadków infekcji. Łącznie zakaziło się w tym kraju blisko 836,5 tys. osób, a zmarło 16,9 tys.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -