Portugalia: w sanktuarium w Fatimie rozpoczęły się obchody rocznicowe objawień maryjnych

- Reklama -

Także Radio Renascenca, transmitujące uroczystości z Fatimy, przypomniało, że w efekcie zamachu, który polski papież przeżył, Jan Paweł II mocno związał się z tym portugalskim sanktuarium i przesłaniem płynącym z tego miejsca.

Rozgłośnia odnotowała, że cudowne ocalenie Karola Wojtyły miało miejsce właśnie w dniu zadedykowanym przez Kościół Matce Boskiej Fatimskiej.

Przewodzący uroczystościom w Fatimie, które zakończą się w czwartek po południu portugalski kardynał Jose Tolentino Mendonca, wskazał na trudne okoliczności, w jakich organizowane są tegoroczne obchody. Przypomniał, że z powodu restrykcji sanitarnych na głównym placu sanktuarium przebywać może jednocześnie tylko 7500 osób.

Kard. Mendonca wezwał wiernych, aby „w trudnym okresie pandemii zachowali łączność z Bogiem”, a także próbowali „odmienić swoje serca”.

Po mszy św. nastąpiło kilkugodzinne czuwanie modlitewne.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -