Portugalski gigant paliwowy stawia na zasilanie aut elektrycznych

- Reklama -

Ogłoszona w grudniu przez kierownictwo spółki Galp likwidacja rafinerii w Matosinhos, w której zatrudnionych jest ponad 600 pracowników, zbiegła się w czasie z rozwijaniem przez tę firmę sieci punktów zasilania pojazdów elektrycznych. Z informacji koncernu paliwowego wynika, że Galp wspomaga w nowej inwestycji portugalski start-up Add Volt. Zapewnia on m.in. transport przenośnych ładowarek do aut na stacje paliw.

W ramach zainaugurowanego latem przedsięwzięcia Galp uruchomił już stanowiska elektryczne na swoich stacjach w popularnych kurortach turystycznych, takich jak m.in. Portimao, Quarteira, Loule czy Quinta do Lago.

Władze spółki Galp w ramach nowego projektu oferują kierowcom możliwość jednorazowego bezpłatnego ładowania baterii przez 15 minut. „Średnio po każdym z takich ładowań, w zależności od pojazdu, można zyskać możliwość podróżowania na odcinku o długości do 35 km” – oszacowała portugalska spółka.

Galp jest jednym z największych operatorów paliwowych na Półwyspie Iberyjskim. W Portugalii i Hiszpanii posiada łącznie ponad 1400 stacji paliw.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ sp/ mk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -