Premier: chcemy budować krajową i europejską potęgę gospodarczą

Zobacz

- Reklama -

Szef rządu wziął w środę udział w otwarciu wiosennej edycji kongresu Impact’21.

W późniejszym wpisie na Facebooku wskazał, że w swoim wystąpieniu mówił, iż celem polskiego rządu jest jak najszybszy powrót do dynamicznego wzrostu gospodarczego po pandemii Covid-19.

„Razem z polskimi przedsiębiorcami i pracownikami oraz przyciągając zagranicznych inwestorów chcemy budować krajową i europejską potęgę gospodarczą, sprawiać, aby osoby o wielkich talentach rozwijały się w Polsce, poszukiwać nowych modeli i ścieżek rozwoju” – napisał.

Jak dodał, dzięki dotychczasowym rozwiązaniom, współpracy i solidarności Polaków oraz olbrzymim środkom z tarcz antykryzysowych i finansowych uzyskanych dzięki instytucjom takim jak m.in. Polski Fundusz Rozwoju czy BGK udało nam się ochronić ponad 5 milionów miejsc pracy. „Wzrosła również produkcja przemysłowa i eksport. To pokazuje nasz wielki potencjał i odporność” – zwrócił uwagę.

„Teraz czas na odważne myślenie o przyszłości i dostosowanie się do nowych okoliczności, szans i wyzwań, jakie przynosi nowa rzeczywistość gospodarcza” – podkreślił.

Premier we wpisie wskazał, że ma temu służyć „wielki, ambitny plan i strategia” – Nowy Ład, który wkrótce zostanie zaprezentowany. „To wielki program inwestycji w zdrowie, demografię, rozwój infrastruktury i potencjału gospodarczego. To również inwestycje stawiające w centrum przede wszystkim człowieka, rodzinę i rozwój społeczny” – napisał szef rządu.

„Chcemy to uczynić przy pomocy środków pozyskanych z Funduszu Odbudowy oraz krajowych zasobów. O sukcesie tej wizji stanowi udana współpraca sektorów państwowego i prywatnego. Mamy wielką szansę na to, by impakt Polski jako państwa wybitnie proeuropejskiego i jednocześnie zwolennika mocnej współpracy transatlantyckiej wpłynął pozytywnie na nasz kontynent i cały świat” – ocenił premier.

Kongres Impact to coroczne wydarzenie gromadzące przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i nowych technologii. Tegoroczna edycja z uwagi na pandemię koronawirusa odbywa się w formie hybrydowej. Wśród głównych zagadnień tegorocznego Impactu znalazły się: transformacja energetyczna, zielona ekonomia, perspektywy sektora bankowego, cyberbezpieczeństwo, czy ochrona zdrowia. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ mrr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -