Premier: chcemy jak najszerzej promować akcję szczepień

Zobacz

- Reklama -

Szef rządu podczas czwartkowej konferencji prasowej zwracał uwagę, że Narodowy Program Szczepień rozkręca się coraz szybciej, gdyż do Polski dociera coraz więcej dawek szczepionek. Zapewnił, że pracuje nad tym razem z Komisją Europejską i innymi państwami UE. Poinformował też, że w środę rozmawiał z szefem firmy Pfizer. „Dyskutowaliśmy również o projektach, które firma Pfizer może robić w Polsce w obszarze szczepionek” – relacjonował premier.

„To są wszystko bardzo ważne sprawy, które mogą spowodować, że w kolejnym roku, w kolejnych kwartałach nie tylko będziemy mogli już pożegnać się raz na zawsze z tą fatalną epidemią, ale jednocześnie też będziemy budowali coraz to sprawniejsze zabezpieczenia przed ewentualnymi nawrotami Covid-19” – mówił Morawiecki.

Podkreślił jednocześnie, że w majówkę „wrzucamy wyższy bieg w programie szczepień”. „Chcemy jak najszerzej promować akcję szczepień. Widzimy po Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, że jest to skuteczne, że ta skuteczność jest coraz wyższa i wprost proporcjonalna do liczby zaszczepionych osób” – podkreślił.

„Dlatego będziemy wraz z naszymi specjalnymi zespołami ruszali w Polskę. W miastach wojewódzkich będą namioty, kontenery, ciężarówki, które w mobilny sposób będą starały się dostarczyć szczepionki tam, gdzie dzisiaj ich nie ma, ale przede wszystkim będą spełniały funkcję promocyjną. Promocji szczepień” – zapowiedział szef rządu. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -