Premier: chcemy poprzez większą liczbę kanałów dotarcia do obywateli móc aplikować szczepionki

Zobacz

- Reklama -

W czwartek na konferencji prasowej na Stadionie Narodowym premier mówił o promocji szczepień przeciw COVID-19. „W przyszłości chcemy mieć wypracowane takie mechanizmy, że jeżeli ktoś nie będzie mógł dotrzeć do punktu szczepień – to punkt szczepień dotrze do Polaka, dotrze do Polki w tym miejscu, gdzie będzie to konieczne” – zapowiedział szef rządu.

„Narodowy Program Szczepień staje się narodowym programem odpowiedzialności” – podkreślił Mateusz Morawiecki. „Właśnie od tego, jak szybko będziemy w stanie zaszczepić, jak największą część Polaków, będziemy mogli pożegnać się z tą fatalną chorobą raz na zawsze i do tego zmierzamy szybkimi krokami, ale nic nas nie zwolni od odpowiedzialności” – dodał premier.

Jak zaznaczył, „dzisiaj mamy coraz więcej szczepionek”. „Chcemy zatem poprzez coraz większą liczbę kanałów dotarcia do obywateli te szczepionki móc aplikować” – przekazał Morawiecki.

Premier podziękował za zaangażowanie medykom, służbom, które skonstruowały program szczepień, w tym szczepień mobilnych. „To jest bardzo ważne, żeby docierać ze szczepieniami wszędzie tam, gdzie one są oczekiwane, gdzie one są potrzebne” – podkreślił. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -