Premier: dane dotyczące zakażeń pozwalają na decyzje dotyczące odmrażania gospodarki

Zobacz

- Reklama -

Szef rządu podczas środowej konferencji prasowej dotyczącej sytuacji epidemicznej wskazał, że dane, które napływają, dotyczące zakażeń, „pozwalają na podjęcie decyzji związanych z odmrażaniem gospodarki”.

„To są dane, które dają pewne podstawy do takiego ostrożnego optymizmu. Zapewne najgorsze jeśli chodzi o zakażenia za nami” – mówił.

Zaznaczył, że cały czas w szpitalach przebywa ok. 25 tys. osób chorych na Covid oraz że ponad 3 tys. osób „walczy o życie na łóżkach respiratorowych”. „To jest cały czas bardzo groźna choroba i dlatego bardzo wiele danych, które do nas spływają, analizujemy z każdego możliwego punktu widzenia. Zakażenia to jedno, ale te największe tragedie, które dotykają ludzi, rodziny czyli zgony naszych bliskich, to jest ten aspekt, na który musimy kłaść największy nacisk, i na to kładziemy największy nacisk” – zapewnił.

„W związku z tym też od tego, jaka będzie dynamika w tych kilku podstawowych kryteriach, uzależniamy dalszy harmonogram działań” – wskazał premier. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -