Premier do rolników: rolnictwo pozostaje jednym z filarów polskiej gospodarki

Udostępnij

Wicepremier Sasin, biorący osobiście udział w tegorocznych obchodach dożynek gminnych w Potoku Górnym, podziękował w imieniu premiera wszystkim okolicznym rolnikom.

“Rolnictwo niezmiennie pozostaje jednym z filarów polskiej gospodarki, a produkcja zbóż należy do jego strategicznych gałęzi” – napisał szef rządu w liście do rolników z gminy Potok Górny. Podkreślił, że bezpieczeństwo żywnościowe, którego rolnicy są gwarantami, ma ważne znaczenie dla stabilności państwa.

Premier podkreślił też, że Polska jest nie tylko samowystarczalna żywnościowo, ale może ok. 20 proc. zebranych zbóż eksportować.

“Sprawa mieszkańców wsi jest dla rządu PiS rządu absolutnym priorytetem” – zapewnił Mateusz Morawiecki, zaznaczając jak ważne są inwestycje na wsi. Wskazał, że część programów, których celem jest poprawa życia mieszkańców wsi, jest już wdrożona, a kolejne, które uczynią wieś bardziej nowoczesną, są właśnie realizowane.

“Dążymy do tego żeby poziom życia polskiej wsi nie odstawał od poziomu życia wielkich miast” – napisał premier. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Grupa Węglokoks rozpoczyna sprzedaż importowanego węgla

W ostatnim tygodniu września w należącym do grupy katowickiego Węglokoksu składowisku w Ostrowie Wielkopolskim oferowany będzie – obok węgla z polskich kopalń – także surowiec sprowadzony przez spółkę z zagranicy, w pakietach z węglem krajowym – dowiedziała się PAP w Węglokoksie.

Nowy, perfidny rodzaj ransomware – nie zapłacisz, nie odzyskasz

Gangi ransomware eksperymentują z nowym rodzajem ataku. Zamiast szyfrować...
- Reklama -

REKLAMA