Premier do samorządowców: zapraszam do współpracy w ramach Polskiego Ładu

- Reklama -

Szef rządu podczas konferencji prasowej poświęconej budowie nowego mostu przez San w Sanoku (woj. podkarpackie) zwrócił się do samorządowców z apelem o współpracę przy programie społeczno-gospodarczym Polski Ład.

Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów”, ma kosztować ok. 65 mln zł. Przeprawa zastąpi 40-letni most, który miał być obiektem tymczasowym.

„Polski Ład to ogromny program inwestycji. Dlatego drodzy burmistrzowie, prezydenci, wójtowie, starostwie gorąco zachęcamy do współpracy w ramach Polskiego Ładu, którego częścią jest program odbudowy po COVID-19, do analizy różnych projektów infrastrukturalnych. Takich projektów, które przyciągną kolejnych inwestorów, po raz kolejny zmniejszą bezrobocie, zwiększą zatrudnienie w waszych miastach, powiatach i gminach” – podkreślił.

Premier dodał, że plan rządu na najbliższe lata jest skupiony na inwestycjach: „drogowych, kolejowych, infrastrukturalnych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych, energetycznych, internetowych”. „Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich włodarzy miast, gmin, powiatów do współpracy. Dosłownie wszystkich, niezależnie od barw politycznych, bo Polski Ład ma rzeczywiście łączyć” – zaznaczył Morawiecki.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie II progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), emerytura bez podatku do 2500 zł, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania z wkładem własnym gwarantowanym przez państwo i dom do 70 m kw. bez formalności. (PAP)

autorzy: Mateusz Mikowski, Agnieszka Pipała

mm/ api/ mhr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -