Premier: docenienie roli seniorów jest niezwykle ważne

Zobacz

- Reklama -

Premier podkreślił podczas spotkania, że docenienie roli naszych seniorów jest niezwykle ważne. „Bo ta solidarność międzypokoleniowa, myślę, że ona wyznacza jakiś poziom moralny społeczeństwa i w ogóle państwa” – podkreślił Morawiecki.

Dlatego – jak dodał – „przeznaczamy jak najwięcej środków, ile możemy tylko i na godziwą waloryzację emerytur, i zdecydowaliśmy się na wpisanie +trzynastek+ na stałe do ustawy, i teraz dokonujemy trzeciego bardzo ważnego kroku”. „To jest kwota wolna od podatku, czyli tak naprawdę emerytura bez podatku do 2,5 tys. złotych. To oznacza, że przy średniej emeryturze zostaje w kieszeni emeryta około 2 tys. złotych rocznie” – zaznaczył premier.

Jak mówił, „to bardzo ważne, żeby było trochę więcej środków na leki, na potrzeby bieżące, na najróżniejsze potrzeby naszych wspaniałych, drogich emerytów”.

„Będę robił wszystko, żeby w Polskim Ładzie było jak najwięcej miejsca dla nich, bo Polski Ład musi być ładem sprawiedliwym i solidarnym” – powiedział Mateusz Morawiecki.

autor: Edyta Roś, Aleksander Główczewski

ero/ ago/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -