Premier Litwy: Polskę i Litwę łączą wspólne poglądy na zagrożenia i obronność

Zobacz

- Reklama -

Premier Litwy podkreśliła na wspólnej konferencji prasowej, zorganizowanej w przeddzień 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, że to wydarzenie było ważne nie tylko dla Polski i Litwy, ale także dla całej Europy.

„Dzisiaj oba państwa Litwa i Polska jesteśmy członkami Unii Europejskiej, razem budujemy swoją przyszłość także w Unii Europejskiej. Ten kamień węgielny, na którym opiera się pomysł Unii jest niezwykle ważny i symboliczny” – zaznaczyła.

Podkreśliła, że bilateralne stosunki Litwy i Polski są „doskonałe”; dziękowała premierowi Morawieckiemu za działania podejmowane dla wzmocnienia relacji obu państw, także wzmocnienia współpracy wojskowej i obronnej.

„Kolejnym aspektem łączącym nas jest wspólny pogląd na wspólne zagrożenie i konieczność umacniania naszej obronności, wzajemnego zrozumienia tego, że nie wszystkie reżimy chcą dobrej UE, często dążą do własnych celów, skłócania, niszczenie i osłabienia w ten sposób naszych państw i współpracy między nami” – powiedziała litewska premier. (PAP)

autorzy: Monika Zdziera, Rafał Białkowski

mzd/ rbk/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -