Premier: mamy kontrakty na tyle gazu z Norwegii, ile trzeba

Udostępnij

Pytany w czwartek w TVP Info, czy Polska zakontraktowała dostateczną ilość gazu ziemnego z Norwegii, Morawiecki powiedział: “Mamy tego gazu zakontraktowanego tyle, ile trzeba”. “Kontraktujemy teraz gaz do tej +rury bałtyckiej+” – dodał.

Premier zaznaczył, że zdolności przesyłowe przez Baltic Pipe są rezerwowane zgodnie z planem i mają się one – tak jak przewidywano – zwiększać. “Będziemy też potencjalnie dostarczycielem bezpieczeństwa gazowego dla innych, dzięki naszej przezorności” – powiedział.

Wyraził uznanie dla byłego pełnomocnika rządu ds. budowy infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego za zaangażowanie w projekt Baltic Pipe.

20 lipca br. Piotr Naimski poinformował o zdymisjonowaniu go ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. Naimski sprawował tę funkcję od 23 grudnia 2015 r.; 25 lipca br. zastąpił go Mateusz Berger.

Jak mówił w czwartek premier, terminal skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu i interkonektory zwiększają bezpieczeństwo energetyczne kraju, natomiast “na ceny nie mamy wpływu, bo to jest rynek światowy, dzisiaj te ceny gazu rzeczywiście szaleją”. (PAP)

brw/ ann/

Źródło:PAP

Zobacz

Mózg zawodników MMA ma szansę na regenerację po zakończeniu kariery

Bokserzy i zawodnicy mieszanych sztuk walki (MMA) mogą zauważyć pewną poprawę swojej pamięci i innych procesów poznawczych po zaprzestaniu walk - donosi najnowszy numer internetowego pisma „Neurology” wydawanego przez Amerykańską Akademię Neurologii.

Dlaczego dzięcioły werblują?

Gdy dzięcioł szybko postukuje w rezonujący obiekt, czyli werbluje, jego mózg przetwarza to zadanie w tym samym obszarze, w którym u innych ptaków przetwarzany jest śpiew – informują naukowcy na łamach pisma „PLOS”.
- Reklama -

REKLAMA