- Reklama -

Premier Morawiecki: wszystkim Polakom rozsianym po całym świecie życzę dumy z Polski

Zobacz

- Reklama -

Szef rządu złożył w niedzielę jednodniową wizytę na Litwie, gdzie spotkał się z premier Ingridą Szimonyte. Ponadto premierzy wzięli udział w uroczystości inauguracji rozbudowy Domu Kultury Polskiej. Po zakończeniu uroczystości premier Morawiecki spotkał się z Polonią i odwiedził Cmentarz na Rossie.

„Paleta barw współpracy między Polską i Litwą jest bardzo szeroka. Bardzo cieszę się, że mogłem spotkać się z rodakami tutaj w Wilnie, w przeddzień świętowania Konstytucji 3 Maja. Wspólnie porozmawialiśmy o problemach, które trapią polską mniejszość na Litwie, ale też o nadziejach, szansach. I o tych nadziejach warto też powiedzieć, że coraz więcej nadziei wiążemy z bliską polsko-litewską współpracą. Nie tylko na niwie gospodarczej i politycznej, ale właśnie oświatowej i kulturalnej” – mówił Morawiecki dziennikarzom.

„Jestem przekonany, że ten język przeszłości i historii, który tutaj na Rossie i w Wilnie jest tak bardzo głośny, tak mocno słyszany, jest językiem jednocześnie przyszłości. Językiem, który wiąże nasze dwa narody nie tylko wspaniałą historią, ale także przyszłością, różnymi interesami, więzami kulturowymi, gospodarczymi i politycznymi” – dodał.

„Życzę wszystkim Polakom, tutaj z Wilna, wszystkim Polakom rozsianym po całym świecie, w Dniu Polskiej Flagi, w dniu Polaków rozsianych po całym świecie dumy z Polski. Życzę tego, żeby wszyscy państwo potrafili tę łączność z Polską utrzymać jak najdłużej, bo nie ma piękniejszego kraju niż nasza ojczyzna” – powiedział premier. (PAP)

rbk/ kib/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -