- Reklama -

Premier: nasz cel to 10 mln szczepień miesięcznie, więcej punktów szczepień

Zobacz

- Reklama -

„Postawiłem przed ministrami cel, ażeby miesięcznie można było wykonywać co najmniej 10 mln szczepień. Jeżeli tak będzie – a jestem przekonany, że tak będzie i to będzie zależne tylko od dostępności dawek – to w szybszy sposób, niż do tej pory będziemy mogli skutecznie walczyć z COVID-19” – powiedział premier na konferencji prasowej w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wzięli w niej udział także szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Premier za istotne uznał, by system przygotować tak, żeby móc zaszczepić jak największą część „naszego narodu”, „aby program przebiegał sprawnie, żeby można było zaprosić w bezpieczny sposób jak największą liczbę osób”. „Aby tak się stało, podjęliśmy decyzję co do poszerzenia zakresu i (zwiększenia liczby) miejsc w których przeprowadzane będą szczepienia” – zapowiedział szef rządu.

Jak zaznaczył, „nie ma dnia”, żeby strona polska nie ponaglała instytucji unijnych w sprawie dostaw szczepionek. „Ostatnio stało się tak ponownie w kontekście rejestracji szczepionki Johnson & Johnson. To właśnie na skutek naszej interwencji szybciej przyjęta została szczepionka Johnson & Johsnon, wcześniej szczepionka Pfizer i AstraZeneca” – podkreślił Morawiecki.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 20 tys. 870 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 461 osobach zmarłych. Od początku pandemii koronawirusa na COVID-19 zachorowało Polsce ponad 2,2 mln osób, z których 52 tys. zmarły.(PAP)

brw/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -