- Reklama -

Premier: nie wolno nam zmarnować drugiego Planu Marshalla

Zobacz

- Reklama -

Premier podkreślił, że głosowanie w sprawie projektu ustawy ratyfikującej decyzję Rady o zasobach własnych dotyczy „przyjęcia bądź nie środków unijnych na polski rozwój na najbliższą dekadę”. „Ta decyzja jest jedną z najważniejszych decyzji na najbliższe dziesięć, dwadzieścia lat” – podkreślił Morawiecki.

Według niego, jeżeli doszłoby do odrzucenia ustawy, to „wielu zadawałoby retoryczne i trochę ironiczne pytanie: nie pozwolili Polacy, żeby pokonała ich pandemia, nie pozwolili, żeby kryzys gospodarczy dotknął ich tak, jak inne kraje w Europie, ale sami siebie postanowili pokrzywdzić poprzez brak przyjęcia tak wielkich środków netto”.

„To około 770 mld zł dla polskich rolników, polskich rodzin, szkół i szpitali. Nie wolno nam zmarnować takiej szansy, nie wolno nam zmarnować drugiego Planu Marshalla” – apelował szef rządu.

Jak dodał, „nie wolno igrać taką szansą, bo ona rzeczywiście jest bezprecedensowa”. „Przez brak przyjęcia tej ustawy ucieszylibyśmy przede wszystkich tych – jak nazwaliśmy (kraje) skąpców – którzy nie chcieli przekazywać tych środków dla krajów Europy Środkowej” – zaznaczył Morawiecki.

Sejm na nadzwyczajnym posiedzeniu zajmuje sie we wtorek rządowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych UE. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -