Premier: nowa fabryka pomp ciepła w Legnicy docelowo ma stworzyć 3 tys. miejsc pracy

Udostępnij

Szef rządu podkreślił, że inwestycję zrealizuje firma rodzinna, zaangażowana od wielu lat w tworzenie innowacyjnych produktów w sferze energetyki i w szerszym obszarze inwestycji przemysłowych.

“To jest firma Viessmann, która w Polsce jest obecna już od dziesięcioleci. Współpraca układa się bardzo dobrze” – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Wyjaśnił, że nowa inwestycja docelowo – jak usłyszał – ma stworzyć 3 tys. miejsc pracy. “To wspaniała informacja dla mieszkańców Legnicy, całego byłego województwa legnickiego, subregionu legnickiego, całego województwa dolnośląskiego” – powiedział szef rządu.

Zdaniem Morawieckiego inwestycja ta “będzie wytyczała przyszłość rozwoju tego regionu, regionu legnickiego”.

Szef rządu mówił, że odpowiedzią na politykę Rosji, która prowadzi do niezgody i niepewności, jest więcej innowacyjnych inwestycji, ekologicznych i energooszczędnych. Jego zdaniem takie inwestycje “mówią naszym geopolitycznym adwersarzom ze Wschodu, że nie damy im się zastraszyć”. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Nowy, perfidny rodzaj ransomware – nie zapłacisz, nie odzyskasz

Gangi ransomware eksperymentują z nowym rodzajem ataku. Zamiast szyfrować...

PSE: okres zagrożenia na rynku mocy nie wpływa na odbiorców prądu

Ogłoszony w piątek po raz pierwszy okres zagrożenia w ramach rynku mocy nie wpływa w żaden sposób na odbiorców energii - podkreślił operator przesyłowy PSE. Ogłoszenie to wynika z prognozowanego spadku poziomu koniecznej rezerwy mocy poniżej wymogów.
- Reklama -

REKLAMA