Premier: nowa fabryka pomp ciepła w Legnicy docelowo ma stworzyć 3 tys. miejsc pracy

Udostępnij

Szef rządu podkreślił, że inwestycję zrealizuje firma rodzinna, zaangażowana od wielu lat w tworzenie innowacyjnych produktów w sferze energetyki i w szerszym obszarze inwestycji przemysłowych.

“To jest firma Viessmann, która w Polsce jest obecna już od dziesięcioleci. Współpraca układa się bardzo dobrze” – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Wyjaśnił, że nowa inwestycja docelowo – jak usłyszał – ma stworzyć 3 tys. miejsc pracy. “To wspaniała informacja dla mieszkańców Legnicy, całego byłego województwa legnickiego, subregionu legnickiego, całego województwa dolnośląskiego” – powiedział szef rządu.

Zdaniem Morawieckiego inwestycja ta “będzie wytyczała przyszłość rozwoju tego regionu, regionu legnickiego”.

Szef rządu mówił, że odpowiedzią na politykę Rosji, która prowadzi do niezgody i niepewności, jest więcej innowacyjnych inwestycji, ekologicznych i energooszczędnych. Jego zdaniem takie inwestycje “mówią naszym geopolitycznym adwersarzom ze Wschodu, że nie damy im się zastraszyć”. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta, Roman Skiba

aop/ ros/ mmu/

Źródło:PAP

Zobacz

Polacy rzucili się na pożyczki – liczba udzielonych pożyczek wzrosła o ponad 1/4

Firmy pożyczkowe udzieliły w sierpniu br. o 27,3 proc. więcej pożyczek w porównaniu do sierpnia 2021 r. - podało Biuro Informacji Kredytowej. Wzrosła również wartość udzielonych pożyczek, o 29,3 proc. rdr.

Baltic Pipe – system przesyłowy za ponad 1,6 mld euro

Liczący ok. 900 km system przesyłowy Baltic Pipe kosztował co najmniej 1,6 mld euro, które wyłożyli inwestorzy - polski operator przesyłowy gazu Gaz-System i jego duński odpowiednik Energinet. Projekt dostał m.in. ponad 250 mln euro dofinansowania z UE.
- Reklama -

REKLAMA