Premier: od 28 maja kluby fitness, pływalnie, siłownie, solaria – będą działać w reżimie sanitarnym

Zobacz

- Reklama -

W czasie środowej konferencji prasowej szef rządu zapowiedział, że branża sportowa będzie otwarta wcześniej niż planowano.

„Zdecydowaliśmy, że 28 maja – przyspieszając o jeden dzień – otworzyć branżę sportową.(…) Za dwa i pół tygodnia – pod koniec maja – kluby fitnes, baseny, siłownie różnego rodzaju, będą mogły w reżimie sanitarnym z powrotem być uruchamiane” – powiedział Morawiecki.

Zaznaczył, że jest w stałym dialogu z różnymi branżami. Jak podkreślił, jest też w stałym kontakcie z wicepremierem, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrem Glińskim oraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Od soboty 1 maja można uprawiać sport na świeżym powietrzu w grupach do 50 osób. Zorganizowane grupy mogą korzystać z zamkniętych obiektów sportowych i basenów.

Wcześniej rząd zapowiedział, że otwarcia siłowni i klubów fitness, a także basenów i innych zamkniętych obiektów sportowych nastąpi 29 maja. Zaznaczono wówczas, że konieczne będzie zachowanie reżimu sanitarnego – m.in. obłożenie obiektu maksymalnie w 50 proc. i odpowiednia powierzchnia na 1 osobę (15 m2). (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -