Premier odwiedził budowę Domu Opieki Wyręczającej we Wrocławiu

- Reklama -

„Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że tutaj we Wrocławiu będzie powstawało hospicjum dla dzieci, młodzieży i starszej młodzieży, dla naszych rodaków, którzy najbardziej potrzebują pomocy” – powiedział premier Morawiecki podczas odwiedzin placu budowy, na którym powstaje Dom Opieki Wyręczającej.

Dom Opieki Wyręczającej to ośrodek, w którym rodzic będzie mógł umieścić ciężko chore dziecko, by móc odpocząć od ciągłej opieki. „Tutaj powstaje obiekt, do którego rodzic będzie mógł pod naszą opiekę oddać dziecko terminalnie, przewlekle, nieuleczalnie chore. To ważne, by dać rodzicom szansę na złapanie oddechu. Wrocław będzie takim miejscem, także dla Dolnoślązaków i ściany zachodniej Polski, ponieważ takich domów na razie nie ma” – powiedziała Beata Hernik-Janiszewska, prezes fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, która odpowiada za powstanie ośrodka. Podkreśliła również, że Dom ma być gotowy do oddania za półtora roku.

„Dziękuję pani poseł Mirosławie Stachowiak-Różeckiej, która była dobrym duchem tej inicjatywy i inspirowała nas do wsparcia jej” – podkreślił premier. „Nade wszystko chciałbym podziękować tym, którzy dają swój czas, swoją uwagę, swoje poświęcenie, miłość i serce wszystkim, którzy są w potrzebie” – dodał.

Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla dzieci” zajmuje się pomocą w opiece nad dziećmi chorymi neurologicznie, genetycznie, onkologicznie oraz tym, które ucierpiały w wypadkach. Organizuje dla nich dostęp do sprzętu medycznego, rehabilitacji czy wsparcia psychicznego. Swoje działania fundacja prowadzi jako hospicjum domowe – oznacza to, że podopieczni fundacji przebywają we własnych domach. Jak informuje fundacja, budowa Domu Opieki Wyręczającej pozwoli na zapewnienie podopiecznym tymczasowej opieki poza domem, przede wszystkim w sytuacjach, kiedy opieki takiej nie będą mogli sprawować rodzice czy opiekunowie. (PAP)

Autor: Mikołaj Małecki

mml/ mhr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -