Premier: Polski Ład przełoży się na wyższy wzrost gospodarczy

- Reklama -

„Agencje ratingowe, instytucje finansowe, które wkładają sobie te wszystkie dane do swoich modeli i z tych modeli wysnuwają pewne wnioski – doszli do wniosku – po ponad miesiącu od pokazania przez nas Polskiego Ładu, że on się przełoży, ten Polski Ład, (…) na zdecydowanie wyższy wzrost gospodarczy” – powiedział we wtorek na konferencji prasowej Morawiecki.

Jak dodał szef rządu, „to jest – mogę powiedzieć – bardzo dobra wiadomość, bo mówią to ci wszyscy, którzy oceniają nas w sposób emocjonalnie niezaangażowany”. „Jednocześnie pookazują oni na rosnące perspektywy wzrostu gospodarczego, poprawę losu społecznego, większą dostępność różnych miejsc pracy – to jest bardzo dobra wiadomość” – stwierdził szef rządu.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł); inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy; mieszkania bez wkładu własnego; dom do 70 m kw. bez formalności; a także emerytura bez podatku do 2500 zł.(PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ amac/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -