Premier: postarajcie się ocieplić domy jeszcze przed tym sezonem grzewczym

Udostępnij

Szef rządu, który w środę przebywa w woj. śląskim zwrócił uwagę, że kolejne dziesiątki tysięcy właścicieli domów będą mogli skorzystać z nowej odsłony programu “Czyste powietrze”. Chodzi o tzw. “Czyste powietrze Plus”, które ruszy w najbliższy piątek i pozwoli prefinansować inwestycje w termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że nowa odsłona programu pozwoli zaliczkować inwestycję przed jej fizycznym wykonaniem w wysokości do 50 proc. dostępnej dotacji. Dodał, że pozostała część dotacji ma być wypłacona w ciągu 30 dni od zakończenia remontu.

“Drodzy rodacy, naprawdę skorzystajcie z tego. Postarajcie się ocieplić domy w miarę możliwości jeszcze przed tym sezonem grzewczym” – zaapelował szef rządu.

Premier przekonywał, że ocieplenie budynku, instalacja pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych generuje oszczędności, które są bardzo zauważalne w budżecie domowym. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Ropa naftowa w piątek rano drożeje

W piątek po godz. 8 ropa naftowa Brent na giełdzie w Londynie drożeje o 0,28 proc., do 87,42 dol. za baryłkę. W górę idą też notowania ropy naftowej WTI na giełdzie w Nowym Jorku o 0,31 proc., do 81,48 dol. za baryłkę.

Opłaty za prąd będą zamrożone do 2000 kWh. Będą wyjątki

W 2023 roku zamrożone będą wszystkie składowe rachunku za prąd dla wszystkich gospodarstw domowych do zużycia 2000 kWh, z "pozytywnymi wyjątkami" dla osób niepełnosprawnych i "dużych rodzin"; każda ilość powyżej limitu będzie liczona wg taryfy URE - zaznaczyła we wtorek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
- Reklama -

REKLAMA