Premier: powołamy fundusz walki z cyberprzestępczością

- Reklama -

Morawiecki na konferencji prasowej mówiąc o „szerzących się ceberatakach” stwierdził, że „nadszedł czas, by powołać służbę, która na te ataki odpowie”.

„Między policją a cyberprzestępcami istnieje wyścig zbrojeń. Kto szybciej dojdzie do nowych metod, kto je opanuje, ten uzyska przewagę” – powiedział premier. Dlatego – jak wyjaśnił – rząd chce, by policja miała „odpowiednie instrumenty, najlepsze rozwiązania, a przede wszystkim kompetencji” do walki z cyberprzestępczością. „To co jest w głowach naszych informatyków, naszych specjalistów z tej dziedziny, chcemy zakumulować w jednym miejscu, po to, żeby jak najlepiej odpowiadać na te zagrożenia” – dodał.

Poinformował, że w tym celu zostanie powołany „fundusz cyberbezpieczeństwa”, z którego ma być finansowana walka z cyberprzestępczością. Premier zapewnił, że internet „nadal może być obietnicą lepszego świata”, które „zbliża ludzi do siebie”. „Ale warunek jest jeden – musimy z niego przepędzić przestępców” – stwierdził. (PAP)

Autorzy: Krzysztof Kowalczyk, Aleksander Główczewski

krz/ ago/ robs/

Czytaj więcej wiadomości z Polski

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -