Premier: przedłużyłem decyzję dot. zakupów węgla przez spółki energetyczne do końca sezonu grzewczego

Udostępnij

Podczas środowej konferencji prasowej premier powiedział, że postępy związane z importem i produkcją węgla są codziennie monitorowane.

„Dzisiaj też zaczęliśmy od analizy tabeli importu i produkcji węgla. Wiemy, ile węgla płynie do portów krajowych, które jednak mają zbyt małą przepustowość, korzystamy z portów ARA, czyli Amsterdam, Rotterdam, Antwerpia, korzystamy z drogi kolejowej. I jesteśmy na dobrej drodze, aby było wystarczająco dużo węgla. Przedłużyłem swoja decyzję dotyczącą zakupów węgla przez spółki energetyczne z końca października do końca sezonu grzewczego” – powiedział premier.

Dodał, że chce, aby importować węgiel nawet na zapas, bo „on się nie zmarnuje”. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Szwecja: wzmocniły się podejrzenia, że przy Nord Stream dokonano sabotażu

Nasze podejrzenia dotyczące możliwości dokonania sabotażu przy gazociągach Nord Stream zostały wzmocnione - poinformowała w czwartek szwedzka prokuratura krajowa oraz służby specjalne SAPO. W środę zakończono oględziny miejsca wycieków.

Premier Sanchez i kanclerz Scholz omówili kwestie dotyczące nowego połączenia gazowego

W La Corunie podczas szczytu hiszpańsko-niemieckiego z udziałem szefów rządów obu państw, premier Pedro Sanchez i kanclerz Olaf Scholz omówili w środę zagadnienia dotyczące energetyki, m.in. linii gazowej MidCat.
- Reklama -

REKLAMA