Premier pytany o słowa marszałek Sejmu: Polska jest częścią Unii Europejskiej

- Reklama -

Szef rządu został zapytany na briefingu po posiedzeniu sztabu kryzysowego w Krakowie o sobotnią wypowiedź marszałek Sejmu Elżbiety Witek na wiecu w Otyniu (woj. lubuskie). Podczas spotkania z mieszkańcami marszałek Witek zwróciła się do jednej z protestujących kobiet: „Tu proszę pani jest Polska, a nie Unia. Tu jest Polska. Tu jest Otyń, a Polska zawsze leżała w Europie, od ponad dwóch tysięcy lat”.

„Polska jest częścią Unii Europejskiej i z całą pewnością wyciąganie takich zdań z kontekstu nie służy jakości debaty publicznej” – powiedział premier Morawiecki.

Zwrócił też uwagę, że podczas wiecu „grupa przyglądających się temu spotkaniu przeciwników” zachowywała się „bardzo agresywnie”. „Do takich bardzo agresywnych, gwałtownych reakcji z tamtej strony nie powinno dochodzić, bo to psuje jakość debaty publicznej i niepotrzebnie podwyższa temperaturę sporu politycznego” – dodał.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -