- Reklama -

Premier: realizowany jest plan dopuszczenia studentów VI roku medycyny do wsparcie w leczeniu pacjentów

Zobacz

- Reklama -

Podczas konferencji dotyczącej wsparcia dla przedsiębiorców premier został zapytany, czy rząd rozważa scenariusz awaryjny zakładający wsparcie polskiego personelu medycznego przez medyków z innych krajów.

Szef rządu zaznaczył, że trzecia fala pandemii w innych krajach, np Grupy Wyszehradzkiej, jest równie dotkliwa jak w Polsce, a w niektórych państwach poziom zachorowań jest większy. „Dlatego trudno nam w takich okolicznościach posiłkować się kimś, kto ma sytuację trudniejszą od nas” – podkreślił.

Morawiecki poinformował, że w środę dyskutował z „10 szefami bardzo dużych jednostek medycznych” i tam przedstawiono mu pewien bardzo dobry i już realizowany plan. „To jest plan m.in. dopuszczenia do wsparcia w leczeniu pacjentów, w leczeniu Polaków, studentów szóstego, ostatniego roku studiów medycznych” – powiedział premier.

Jak dodał, to jest też zgodne z ustawą „zwiększenie dostępności i przyspieszenie dostępności” tych, którzy „zza naszej wschodniej granicy chcą w Polsce pomagać polskim pacjentom”. „I tu już mamy blisko stu takich lekarzy z zagranicy” – zaznaczył Morawiecki.

Podkreślił także, że wszystkie dotychczasowe szczepienia dla służby medycznej spowodowały, że sytuacja służby medycznej jest dziś „dalece bardziej bezpieczniejsza” niż podczas II fali. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mok/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -