- Reklama -

Premier: stać nas na to, by w chwilach próby zjednoczyć się i działać razem

Zobacz

- Reklama -

„Stać nas na to, żeby w chwilach próby podać sobie ręce, zjednoczyć się i działać razem. Dzięki 770 miliardom złotych z unijnych funduszy będzie stać nas na jeszcze więcej! Bo #LiczySięPolska!” – napisał premier.

„Liczy się Polska” to tytuł rządowej kampanii dotyczącej unijnych środków na pobudzenie gospodarki dotkniętej skutkami pandemii. Spotu pokazywany w ramach kampanii rozpoczyna się od frazy: „Kiedy tylko chcemy, stać nas na tak wiele. Potrafimy wspierać się nawzajem i radzić sobie w ciężkich chwilach. Stać nas na to, aby podać sobie ręce i działać razem, dla wspólnego dobra. Dzięki wynegocjowanym 770 miliardom z unijnych funduszy będzie nas stać na jeszcze więcej”.

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy ws. ratyfikacji decyzji dotyczącej systemu zasobów własnych Unii Europejskiej; w środę projekt trafił do Sejmu, który ma sie nim zająć na dodatkowym posiedzeniu we wtorek 4 maja. Ratyfikacja przez państwa członkowskie decyzji Rady Europejskiej z grudnia ub. roku jest niezbędna do uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy. Podstawą do sięgnięcia po środki z Funduszu Odbudowy będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO) – dokument taki musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić Komisji Europejskiej do końca kwietnia.

Z budżetu UE na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy Polska otrzyma łącznie 770 mld zł. (PAP)

autor: Jakub Borowski

brw/ mok/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -