Premier: trzecia fala słabnie, ale cały czas musimy zachować czujność

Zobacz

- Reklama -

„Trzecia fala wprawdzie słabnie, ale cały czas musimy zachować ogromną czujność” – mówił szef rządu, który w piątek wizytował Narodowy Punkt Szczepień w Gdańsku. „Ona słabnie też przede wszystkim dzięki temu, że mamy coraz bardziej rozpędzony program szczepień” – podkreślał.

Morawiecki stwierdził, że program szczepień dociera do coraz większej liczby osób. „Przed chwilą miałem przyjemność porozmawiać z kadrą, która zarządza tym jednym z największych w Polsce punktów szczepień, który tutaj jest utworzony i padły takie słowa, że dzięki szczepieniom sytuacja jest zupełnie odmienna od tego, jak było wcześniej, że to niebo a ziemia, że mamy dzisiaj prawdziwą szansę w końcu zwalczyć pandemię, ale musimy rzeczywiście wszyscy chcieć się zaszczepić i przystąpić do tego programu według jego aktualnej organizacji” – powiedział.

„Przekraczamy liczbę 7 tysięcy punktów szczepień. 7 tysięcy punktów szczepień w całej Polsce, w tym punkty szczepień powszechnych – takie, które w sposób jak najbardziej przyjazny dla ludzi, jak najbliżej miejsca zamieszkania, będą mogły być dostępne dla wszystkich” – poinformował premier. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mok/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -