- Reklama -

Premier: Unia Europejska stawia na polskie rolnictwo

Zobacz

- Reklama -

Premier spotkał się rano w Warszawie z komisarzem UE ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim. Rozmowa dotyczyła unijnego Planu Odbudowy dla Europy i wpływu Krajowego Planu Odbudowy na rozwój oraz modernizację polskiego rolnictwa.

„Tutaj cały szereg postulatów, różnych środowisk, środowisk rolnych, środowisk przedsiębiorców rolnych został spełniony” – podkreślił premier po spotkaniu. „Wiele z tych elementów zostało uwzględnionych w ramach wspólnej polityki rolnej na kolejną perspektywę” – dodał.

Jak przypomniał, wtorkowe głosowanie w Sejmie nad ratyfikacją decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczy nie tylko Funduszu Odbudowy, lecz także środków unijnych na polskie rolnictwo na kolejne 7 lat.

Szef rządu podziękował też komisarzowi. „Jesteśmy w stałym kontakcie. Pan komisarz odpowiada za sprawy rolnictwa całej Unii. Podkreśla, jak ważne jest to, że udało się wynegocjować ponad 150 miliardów złotych na kolejne lata dla polskich rolników” – powiedział.

Komisarz Wojciechowski, jak dodał premier, podkreśla również różnice strukturalne. „To, że na przykład średnia emisja z hektara w Belgii przekracza 7, a w Holandii – 10, w Polsce poniżej średniej unijnej, mniej więcej na poziomie 2,2” – wskazał.

Według premiera mamy do czynienia z dużą różnicą w podejściu do rolnictwa. „Polskie rolnictwo, zielone, ekologiczne, ale też efektywne, jest rolnictwem, na które stawia i będzie stawiać Unia Europejska” – podkreślił Morawiecki.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -