Premier: w maju uruchomimy program kilku grantów po kilkadziesiąt mln zł dot. badań w zakresie biologii molekularnej

Udostępnij

Szef rządu we wtorek podczas wizyty w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie podkreślał, że pandemia COVID-19 to także zobowiązanie do przemyślenia działań o charakterze naukowym. W tym kontekście wspominał, że w MIBMiK od dwóch dziesiątek lat prowadzone są badania nad RNA.

Zapewniał, że rząd chce wykorzystać ten potencjał w ciągu najbliższych 2-3 lat, aby wypracować rozwiązania w zakresie nowych technologii w biologii molekularnej.

“Stąd uruchamiamy nasze rządowe środki w wielkości na początek, w najbliższym czasie już, 300 mln zł” – poinformował premier.

“W maju będziemy uruchamiać nasz program i w maju, mam nadzieję, będzie rozstrzygnięty program, gdzie w kilku grantach po kilkadziesiąt mln zł skierujemy środki do zespołów badawczych pracujących nad najnowszymi technologiami w zakresie biologii molekularnej i nad technologiami medycznymi” – dodał szef rządu. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ itm/

Źródło:PAP

Zobacz

USA: niewielkie zmiany na Wall Street

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się małymi zmianami głównych indeksów, jedynie Nasdaq zachowywał się nieco słabiej i zamknął notowania około 0,6 proc. spadkiem. Inwestorów ucieszyły lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne Disneya.

Glapiński w DGP: złoty to składnik sukcesu gospodarczego Polski; rezygnacja z własnej waluty byłaby błędem

Sukces polskiej gospodarki ma wiele źródeł, ale jednym z nich jest własna waluta; rezygnacja ze złotego byłaby dla Polski ogromnym i kosztownym błędem - wskazał w artykule w Dzienniku Gazecie Prawnej prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.
- Reklama -

REKLAMA