- Reklama -

Premier: w ostatnich pięciu latach sieć dróg ekspresowych i autostrad powiększyła się o 40 proc.

Zobacz

- Reklama -

Premier w piątek uczestniczył w uroczystości podpisania umowy na realizację Obwodnicy Metropolii Trójmiasta w okolicach miejscowości Milwino. „Rząd dotrzymuje słowa. W ostatnich pięciu latach sieć dróg ekspresowych i autostrad powiększyła się o 40 proc.” – napisał szef rządu we wpisie na Facebooku, podsumowując swoją wizytę na północy kraju.

„W całej Polsce budujemy drogi ekspresowe, krajowe, gminne, powiatowe, obwodnice i wiadukty. Ta infrastruktura jest po to, żeby zapewnić jak największy komfort jazdy i bezpieczeństwo, poprawić jakość powietrza oraz dać impuls gospodarczy do równomiernego rozwoju kraju” – podkreślił.

Jak zaznaczył Morawiecki, „droga S6, która będzie częścią obwodnicy metropolitalnej Trójmiasta, to arteria komunikacyjna, która da nowe perspektywy dla Pomorza i Kaszub”. „Przeznaczyliśmy blisko 3 miliardy złotych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego” – dodał.

„W naszym programie gospodarczym chodzi o to, żeby takie inwestycje prowadziły również do zwiększenia ilości miejsc pracy i wzrostu wynagrodzeń. To podejście się sprawdza” – napisał premier i dodał, że „wczorajsze dane Eurostatu i Komisji Europejskiej potwierdzają, że mamy jeden z najwyższych przyrostów zatrudnienia”. „Państwowe inwestycje w infrastrukturę to jedna ze skutecznych metod walki z kryzysem gospodarczym i będziemy realizować tę strategię również w przyszłości” – zaznaczył. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -