- Reklama -

Premier: w ostatnich tygodniach rozmawiałem m.in. z szefem Google’a, by przyciągnąć do Polski miejsca pracy

Zobacz

- Reklama -

Premier Mateusz Morawiecki pytany był wieczorem w Polsat News o to, w jaki sposób Polska będzie wychodzić z kryzysu związanego z pandemią.

„To jest oczywiście pytanie (…) o ten Program Odbudowy – środku unijne – i o Polski Ład. W ramach Polskiego Ładu mamy dodatkowe środki, zakładamy nowe środki, właśnie na to, żeby wesprzeć tych, którzy zostali najbardziej poturbowani. Z jednej strony mogę odpowiedzieć tak: statystyka Unii Europejskiej jest jednakowa dla wszystkich krajów Unii Europejskiej i to ona mówi, że w Polsce jest najniższe bezrobocie. Ale z drugiej strony to, co jest dla mnie najważniejsze – liczy się każdy człowiek, każdy, który stracił pracę, każdy, który jest bezrobotny i to dla niego przyciągamy inwestycje” – mówił Morawiecki.

Premier powiedział, że w ciągu ostatnich paru tygodni rozmawiał z szefami Della, Google’a, wielkiej firmy produkującej baterie litowo-jonowe – LG, czy innymi inwestorami, po to – jak zaznaczył – by przyciągnąć do Polski jak najwięcej miejsc pracy.

„Po to, żeby polskim rodzinom żyło się lepiej, bo ja chce patrzeć w przyszłość. Przede wszystkim po pandemii musimy zbudować silną gospodarkę, odpowiadającą tym wymogom konkurencyjnym, które dzisiaj są w Europie. I to się właśnie będzie działo w ramach polskiego ładu” – zapewnił premier.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -