Premier: w przyszłym tygodniu spotkam się z szefem MEiN na pogłębioną dyskusję o systemie edukacji

Zobacz

- Reklama -

Szef rządu był pytany podczas konferencji w woj. zachodniopomorskim, czy planowane zmiany w prawie oświatowym to „skok na szkołę”. Pytanie dotyczyło m.in. kwestii wyboru i odwoływania dyrektorów placówek.

„Absolutnie nie. W przyszłym tygodniu spotkam się z panem ministrem Czarnkiem na pogłębioną dyskusję o całym systemie edukacji” – powiedział premier.

„Mogę powiedzieć, że dziękuję bardzo panu ministrowi za to, że swoje prace prowadzi w kierunku nasycenia programów szkolnych odpowiednimi komponentami” – dodał.

Te odpowiednie komponenty to – jak wyjaśniał – „przede wszystkim program, który będzie możliwy do zabsorbowania dla dzieci i młodzieży, który dobrze przygotuje je do rynku pracy (…), do walki na tym coraz trudniejszym polu konkurencji międzynarodowej, a z drugiej strony nasycony będzie komponentami patriotycznymi”.

„To, co jest dobre dla Polski, jest dobre dla polskich dzieci. To, co jest dobre dla polskich dzieci, jest dobre też dla Polski” – stwierdził Morawiecki.

Szef rządu mówił, że „patriotyzm, który coraz bardziej pojawia się w programach jest bliski jego sercu”. „Cieszę się, że w osobie pana ministra Czarnka mam bliskiego współpracownika, który odważnie rekonstruuje programy, aby dbać o polską tkankę narodową, o polską kulturę, polską tradycję, nie zapominając o tym, co będzie stanowiło o sile Polski za pięć, dziesięć, piętnaście lat, czyli nasza młodzież wykształcona w kierunkach technicznych, (…) artystycznych, humanistycznych” – mówił premier. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mhr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -