Premier: ważne, by tworzyć w miastach miejsca, w których natura i kultura będą ze sobą współgrały

- Reklama -

„Mamy coraz więcej wspaniałych miejsc, w których mieszkańcy mogą spotkać się, porozmawiać, odpocząć. Takim miejscem jest Park Solidarności, w którym tu nie tak dawno temu byłem z panem burmistrzem, panem posłem. Ale takim miejscem też będzie Plac Niepodległości i cała ta okolica, w której teraz się znajdujemy – bijące serce Grajewa” – mówił szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że jest dla niego niezwykle ważne, by tworzyć w miastach „miejsca spokoju, miejsca, w których natura i kultura będą ze sobą współgrały, gdzie będzie jak najmniej, a najlepiej wcale, betonozy, gdzie będziemy mieli jak najwięcej parków, zieleni”.

„To, jak wspólnie pięknie dbają tu parlamentarzyści PiS, razem z pochodzącym stąd panem Adamem Andruszkiewiczem, który jest też dobrym duchem Grajewa, pan burmistrz, zaangażowani mieszkańcy, którzy z determinacją zmieniają Grajewo, to coś przepięknego. Wiem, jak ważne są inwestycje infrastrukturalne, rozmawialiśmy o nich z panem burmistrzem, nowe miejsca pracy” – dodał Morawiecki.

Premier wskazał, że ważna jest „harmonia między naturą i kulturą”. „To, byśmy mogli my wszyscy, mieszkańcy Polski, Polacy, mieszkać, pracować kształcić się, żyć tam, gdzie się urodziliśmy” – zaznaczył. (PAP)

autorki: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Sylwia Wieczeryńska

sdd/ swi/ par/

Czytaj więcej wiadomości z Polski

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -