Premier: wprowadzamy dodatkowe możliwości finansowania ciepła

Udostępnij

“Wprowadzamy dzisiaj dodatkowe możliwości finansowania ciepła, takiego jak ciepło, które jest oparte o pellet, o LPG, o olej opałowy, o drewno opałowe, a także o ciepło systemowe” – powiedział szef rządu.

Ustawa – jak wyjaśnił premier – ma łagodzić perturbacje, trudności związane z codziennym życiem, obywateli, którzy mają ciepło systemowe lub którzy ciepło czerpią z różnych surowców.

“Wiemy, że sytuacja jest niezwykle ciężka, ale staramy się wykorzystywać dobrą sytuację budżetową po to żeby pomóc obywatelom” – podkreślił Morawiecki.

Dodał, że wsparcie obejmuje też tak zwane podmioty wrażliwe jak szpitale, czy szkoły.

“Ciepło systemowe musi być tańsze właśnie również dla nich” – powiedział Morawiecki.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Prezes NBP: pojawiają się sygnały, że skala szoków jakie doprowadziły do inflacji zmniejsza się

Szoki surowcowe, przede wszystkim surowców energetycznych, to główny czynnik podbijający inflację - powiedział w czwartek prezes NBP Adam Glapiński. Pojawiają się sygnały, że skala szoków, jakie doprowadziły do inflacji, stopniowo się zmniejsza - dodał.

Gazociągiem Baltic Pipe płynie już gaz do Polski. PGNiG odgrywa kluczową rolę

Rusza przesył gazu gazociągiem Baltic Pipe - poinformowała w sobotę spółka Gaz-System. Gazociągiem Baltic Pipe płynie już gaz do Polski - dodał na Twitterze Baltic Pipe Project. Przez około dwa miesiące gazociąg będzie działał z ograniczoną mocą.
- Reklama -

REKLAMA