Prezes PiS: celem każdego polskiego patrioty jest silne, poważne polskie państwo

Zobacz

- Reklama -

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas gali Strefy Wolnego Słowa, która odbywała się w formule online, otrzymał nagrodę Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej”. „Nagroda, którą państwo przyznali w tym roku, jest wielkim zaszczytem, za który dziękuję” – mówił polityk. „Jest wielkim zaszczytem dlatego, że to właśnie środowisko, te szturmowe bataliony, te pułki Polski patriotycznej i niepodległej tę nagrodę przyznają” – powiedział Kaczyński.

„Jestem głęboko wdzięczny, zaszczycony i uważam tę chwilę za bardzo ładną, piękną w moim życiu, w życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, sukcesy, które mam nadzieję, że będą kontynuowane dalej. Nie chodzi tutaj już o mnie, ale o tych, którzy zastąpią mnie w tej walce, która ciągle musi trwać, jeżeli chcemy uzyskać to, co powinno być celem każdego polskiego patrioty – silne, jak to mówił mój świętej pamięci brat, poważne polskie państwo” – mówił wicepremier.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska podczas gali została uhonorowana nagrodą im. Grzegorza I Wielkiego przyznawaną przez miesięcznik „Nowe Państwo”.

„Polska jest wartością. Wartością jest bycie w naszej wspólnocie historyczno-kulturowej, bo powinniśmy być dumni z własnej przeszłości, nie poddawać się pedagogice wstydu i nie czuć się zażenowanymi, że tkwi w nas pewnego rodzaju mesjanizm patriotyzmu, jak umiłowanie ojczyzny i wolności” – mówiła Przyłębska odbierając nagrodę.

Nagrodę „Człowiek Roku 2020” Gazety Polskiej otrzymały Wojska Obrony Terytorialnej. Wyróżnienie odebrali w imieniu formacji: szef MON Mariusz Błaszczak i dowódca WOT, gen. dyw. Wiesław Kukuła.

„Żołnierze WOT-u są zawsze blisko, są zawsze gotowi. Żołnierze WOT-u poświęcają się innym” – mówił Błaszczak i podkreślał, że służą oni na co dzień w walce z epidemią, są obecni w szpitalach, DPS-ach.

„Wielkim zadaniem, które wykonali żołnierze WOT jest służba w szpitalach. Dzięki temu cywilna służba zdrowia może się w pełni poświęcić pomocy chorym, dlatego że żołnierze WOT-u wykonują czynności administracyjne, wszystkie czynności, które nie są bezpośrednio związane z leczeniem” – mówił szef MON.

Przesłanie do czytelników, członków klubu i laureatów przesłał także minister kultury, wicepremier Piotr Gliński. „Dzisiaj składamy szczególne wyrazy szacunku Laureatom dorocznych nagród środowiska +Gazety Polskiej+ – tym, którzy w wybitny sposób przyczyniają się do budowania naszej narodowej wspólnoty i realizują jej rację stanu” – przekazał wicepremier.

„To nasz obowiązek, by pamiętać i wyróżniać tych, którzy przez swoją codzienną pracę dobrze służą Polsce. Takie wyróżnienia są wzorcem i wskazaniem – dla całego polskiego społeczeństwa – co i kto jest dla naszej wspólnoty politycznej najcenniejszy i najważniejszy” – podkreślił.(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mrr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -