Prezes PiS o Polskim Ładzie: Polska, jeżeli wykonamy ten program, będzie inna niż w tej chwili

Zobacz

- Reklama -

Prezes PiS, który był w sobotę gościem „Porannych Pytań” Radia Olsztyn, mówił o Polskim Ładzie z punktu widzenia województwa warmińsko-mazurskiego, ale też całej Polski. Zwracał uwagę na zmiany podatkowe, które ten program zakłada. „Duża część Polaków, tych mniej zarabiających albo mających nie takie wysokie emerytury, ale także te, które uchodzą za dość przyzwoite, będzie miała po prostu więcej pieniędzy, bo 30 tysięcy złotych wolnych od podatku” – mówił podkreślając, że to nie mniej niż w krajach zachodniej Europy.

Zwrócił uwagę także na programy społeczne w Polskim Ładzie, które są skierowane głównie do młodszego pokolenia. „To jest 100 tysięcy gwarantowanego kredytu” – zaznaczył Kaczyński. „To pytanie, przed którym wielu młodych ludzi stoi, wiele młodych par stoi, skąd wziąć pieniądze, żeby móc wziąć kredyt na mieszkanie – to zostaje rozwiązane” – dodał. „Nawet jeżeli ktoś chce dużego mieszkania, to będzie musiał mieć trochę pieniędzy, a nie dużo” – stwierdził prezes PiS.

Kaczyński odniósł się także do kwestii rozwoju gospodarki morskiej. „To jest z jednej strony port offshore’owy, który będzie tutaj – daj Boże – w Gdyni” – mówił. „Offshore, ta potężna ilość energii, ogromne związane z tym inwestycje” – dodał i wskazał także na inwestycje w przemyśle stoczniowym i morskim.

„Dla tego regionu, w dużej mierze rolniczego, Powiśle jest takim terenem bardzo dobrej ziemi, to jest także ogromne wsparcie dla rolnictwa, szczególnie dla tego rolnictwa jednorodzinnego” – mówił polityk.

Prezes PiS podkreślał także, że „każda gmina może skorzystać w ten sposób, że będzie miała przedszkole, domy, chodniki tam, gdzie dzieci do szkoły chodzą po poboczach dróg i połączenia kolejowe, połączenie kolejowo-autobusowe, lepsze drogi”. „Polska, jeżeli wykonamy ten program, będzie także tutaj inna niż w tej chwili” – ocenił. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mmu/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -